пятница, 9 октября 2015 г.

ЧЕРГОВА ПЕРЕМОГА НАД ВЛАСНИМ НАРОДОМ


 8 жовтня під гаслом «даєш безвізовий режим» Верховна Рада України прийняла закон, яким зобов’язала український народ утримувати політичні партії. До того ж після 1 липня 2016 року держбюджет повинен розрахуватися за попередні вибори до ВРУ з нинішніми парламентськими партіями на суму майже півмільярда гривень.
Мотивація – в Європі партії перебувають на державному фінансуванні, а відтак, вони не підвладні певним особам і слугують виключно народу і суспільству.
Але ж давайте порівняємо, яка ситуація в Україні та Європі.
По-перше, в нас фактично немає політичних партій у європейському вимірі розуміння цього терміну. Достатньо подивитися на політичні партії, представлені у Верховній Раді. Це швидше бізнес структури, за якими стоять конкретні фінансово-промислові групи. Іншими словами олігархи. Тепер вони перекладають частину своїх витрат на державний бюджет. Люди, скажімо, платять додатковий податок на оборону. Ну це хоч якось піддається поясненню і розумінню. А тепер вони будуть обслуговувати те, що умовно називається українськими партіями. При тому, що справжні політичні організації, створені на ідеологічних засадах, просто не зможуть потрапити до Верховної Ради.
По-друге, можна констатувати, що нинішні, так звані,  парламентські політичні партії зробили все, аби гарантовано прописати себе у владі  на довгі роки.
 По-третє, звертає на себе увагу і той факт, в якій атмосфері відбувався розгляд цих питань, коли заявляли, що ми домовилися відповідно тих чи інших положень. Не прийняли рішення, а домовилися! А те, скільки разів переголосовували – це вже буденне явище для нинішнього парламенту. Мабуть, теж «європейський стандарт».
 Головне питання: як можна у тотально збіднілому суспільстві  обкладати людей додатковим оброком, видаючи це за європейські стандарти? Якщо іти за цією логікою, то потрібно ввести державне фінансування церков і конфесій, поставити на бюджет профспілки і, загалом, усі громадські об’єднання.
Ці дії спрямовані на те, щоб «підігнати» країну під нинішній політичний розклад. Знову ж таки під гаслом впровадження європейських стандартів. Ці спроби поставити «воза попереду коня» у формуванні цивілізованої політичної системи в країні, просто вбивають віру в те, що декларації відповідають реальним намірам «провідників українських реформ».
До відома: в Україні зареєстровано 242 партії. Тобто держава визнала правомірність їх існування, а на фінансове утримання бере лише Блок Петра Порошенка, Народний фронт, Опозиційний блок, Самопоміч, Радикальну партію і Батьківщину.
А що будуть робити після місцевих виборів? Вимагати поставити на фінансування ще й інші політичні утворення, які проб’ються до місцевих рад?
Можливо, з місцевого бюджету.
Якщо вже йти за цією вивернутою логікою,  то варто було б поставити спочатку питання про перезавантаження Верховної Ради. Щоб люди знали: після виборів їм доведеться утримувати партії і їх вождів.
Гадаю, тоді вони не просто б голосували, а принципово обирали.
І останнє: таке фінансування буде відбуватися паралельно із заявами про відсутність грошей на індексацію заробітних плат і пенсій.

P.S.  Зважаючи на те, що попередні вибори до парламенту відбувалися за змішаною системою, то тепер, якщо йти за логікою абсурду, було б правильно компенсувати депутатам-мажоритарникам суму, яка дорівнює сумі компенсації партіям. А це, відповідно, ще півмільярда гривень! 

Комментариев нет:

Отправить комментарий