понедельник, 16 ноября 2015 г.

ДЕРЖАВНІ ІНТЕРЕСИ НАД ПОТРЕБАМИ ЛЮДЕЙ

З минулого тижня у питанні зниження вартості газу, що направляється на комунальні послуги, його ініціатори взяли паузу.
Чому? Як на мене цьому, окрім пояснення, що не вистачає голосів,  є дві причини:
1. Через процес розподілу «трофеїв» за результатами місцевих виборів у вигляді посад голів обласних та районних рад. Скажімо, багато що стає зрозумілим і очевидним, якщо подивитися, кому відходять на «годування» області, хто обирається їх головами і за рахунок чиїх голосів. Не менш прикметними сприймаються й заяви про підтримку тих чи інших кандидатів у другому турі з виборів мерів міст.
Окрім того, у такий спосіб докладаються зусилля для підцементування коаліції у Верховній Раді, повернення до неї тих, хто відійшов на «безприв’язне існування». Що є особливо важливим для вирішення незабаром проблеми перезавантаження КМУ. І тут ми виходимо на другу причину зниження градусу вимог з перегляду комунальних тарифів.
2. «Золотим» правилом української політики є таке: коли ти не маєш або позбавлений виконавчої влади, насамперед на урядовому рівні, - виступаєш з позицій потреб людей. Ніхто не знає їх так добре, як політики, що втратили владу. Але коли вони її здобувають, а особливо – коли вкотре повертаються до неї, то обов’язково починають діяти виключно на основі «державних інтересів».
Ось і зараз, як пишуть ЗМІ і стверджують прогнозисти, візити міністрів торгівлі та фінансів США не в останню чергу пов’язані з оглядинами кандидатів на посаду голови українського Уряду (пишу «українського» без сарказму). Очевидно, не оминув цієї теми й Дж.Сорос, який на власні очі побачив, що ситуація в Україні набагато складніша і драматичніша, ніж він думав.
Виглядає так, що остаточну крапку у визначенні необхідного кандидата на Уряд поставить Віце-президент США  Байден, який, за повідомленнями, прибуде до нас на початку грудня. В акурат до моменту, коли закінчується річниця імунітету КМУ від висловлення йому недовіри.
За такої ситуації проти Яценюка починають тимчасово «дружити» навіть непримиренні політичні опоненти. Утім, в цьому немає нічого нового, це – в українських традиціях.
Зрозуміло, що такі тимчасові союзи (правильніше казати – змови) діятимуть лише до моменту повалення Яценюка. Далі – складні маневри і домовленості, щоб знайти необхідних 226 голосів у Верховній Раді.
А отже, до цього часу краще відкласти «від гріха далі» таке чутливе питання, як зниження ціни на газ для людських потреб. Бо чим «чорт не жартує»: а якщо дістанеться посада прем’єр-міністра, то як тоді вести діалог з МВФ? Доведеться ж виступати вже з «державних позицій».

#Литвин

Комментариев нет:

Отправить комментарий