вторник, 8 декабря 2015 г.

ДЖО БАЙДЕН РОЗТАВИВ НЕОБХІДНІ АКЦЕНТИ

Очікування високого гостя зробило парламент більш пластичним і  навіть консолідованим. Швидко приймали рішення, не вникаючи в їх зміст. Перед поважними гостями продемонстрували повагу до Президента і Премєра, зустрівши їх значними оплесками, чого не було раніше.
Власне сам виступ був побудований за кращими зразками ораторського мистецтва, з глибоким знанням того, що насправді відбувається в Україні, з натиском на больові точки влади. Символічно, на початку своєї промови, Джо Байден перш за все звернув увагу на те, що не були зреалізовані ідеали й завоювання помаранчевої революції. Фактично цей пасаж слід сприймати як пряме застереження нинішнім очільникам України.
Недвозначно прозвучала й думка про необхідність спільних зусиль Президента і Прем’єр-міністра. Вона зіб’є хвилю невдоволення Прем’єром і Урядом. Зрозуміло, що його відставки не буде. Зрозуміло і те, що бюджет та податкова реформа будуть прийняті в редакції МВФ. Політичну пару вже випущено. Тому постає питання: чи взагалі є потреба у звіті Уряду?
У виступі були зроблені акценти на відповідальності парламенту і кожного окремого парламентаря, а також про суд історії.
На один щабель критичної важливості була поставлена тема протидії Росії і корупції. Теза про те, що світ не визнає анексії Криму і що Америка та Європа виступають з єдиних позицій, може бути свідченням очікуваних загострень протистояння з Росією.
Д. Байден вкотре нагадав, що США не бачать інших підходів до припинення війни на Донбасі, ніж виконання Мінських угод. Повторюючи відомі тези про відповідальність Росії з цього приводу, він чітко виклав і зобов’язання, які здебільшого відносяться до України: вибори на сході за українським законодавством та під егідою ОБСЄ, доступ до них ЗМІ і українських партій, участь у голосуваенні переселенців; амністія для усіх, хто не скоїв тяжких злочинів; децентралізація організації управління державою.
По суті справи це те, на чому наполягають Берлін і Париж та про що говорить російська сторона. Не будемо говорити про те, чи готова до реалізації такого сценарію Росія? Важливо – чи готова до цього Україна? Саме з цього приводу є великі сумніви. Вже навіть тому, що результати виборів у Маріуполі і Кривому Розі не стали надихаючими для Києва. Слід звернути увагу ще на такий пасаж: з парламентської трибуни Байден звернувся до «народу Донбасу». Не до жителів, а до народу! Очевидно, що для самопроголошених ДНР і ЛНР це буде як бальзам на душу.
Значна частина виступу була присвячена питанню боротьби з корупцією. При цьому Байден, дивлячись на А.Яценюка і тримаючи вказівний палець у його бік, зауважив, що неможливо знайти жодної демократії, коли в ній процвітає корупція.
І останнє. Традиційно нагадуючи про внесок США в Україну в доларовому еквіваленті та про додаткову суму в 190 млн, Віце-президент, разом з тим, наголосив: «Маєте самі вибороти собі місце на Землі».  Висловлюючи сподівання, що, можливо, колись українці за його зусилля з надання їм допомоги, пом’януть його «не злим тихим словом», він, мабуть, не в останню чергу адресував такий пасаж українським очільникам, яким, за твердженням обізнаних, добряче дісталося під час особистих зустрічей.


#Литвин

Комментариев нет:

Отправить комментарий