вторник, 1 декабря 2015 г.

НА ЗАМІТКУ УРЯДУ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ЗВІТУ

Кабінет Міністрів в особі А.Яценюка виявив бажання і навіть потребу прозвітувати 11 грудня про річницю діяльності. Причини такого «пострілу на випередження» очевидні. Утім, як і те, що нас очікує масована кампанія з навіюванням виключно позитиву і вражаючих результатів реформ за надзвичайно складних і навіть драматичних обставин, війни та антинародних діянь попередників. Натомість базові моменти, вже за традицією, будуть замовчуватися.
Беручи до уваги, за яких умов Уряду довелося піднімати країну і віддаючи йому належне за це, разом з тим варто звернути увагу на таке:
1. Прем’єр А.Яценюк і його команда працюють з 27 лютого 2014 року, тобто ще трохи й буде два роки.
2. Середня заробітна плата по країні лише за цей рік зменшилась з 405 до 185 у доларовому еквіваленті. Україна – найбідніша в Європі.
3. Споживчі ціни злетіли на 39,5%, на продовольчі товари - 35,7,  комунальні послуги - 96,5, а реальна заробітна плата впала на 23, рівень безробіття сягнув 11, падіння економіки склало 11,8%. Прожитковий мінімум маємо у 1330 гривень, тоді як мінімальна потреба не нижче 2500 гривень.
4. Чи не найвищим досягненням урядовці вважають наповнення державної скарбниці. За їх словами, попередники залишили на казначейських рахунках у межах 100 тис. гривень, тоді як зараз 5 мільярдів доларів. Питання: а що це дає простим людям і за рахунок чого це досягнуто, коли пенсії і зарплати не індексуються, лікарні не фінансуються, школи закриваються, а Уряд, перебуваючи під наглядом МВФ, не має права розпоряджатися самостійно цими коштами? Багатий Уряд при тотально бідному населенні – це абсурд.
5. За прогнозами, на кінець 2015 року зовнішній борг країни у півтора рази перевищить ВВП (156,7%). Це – катастрофа для країни. Додайте до цього ще й умови реструктуризації зовнішніх боргів. Страшна “перемога” над приватними кредиторами у підсумку стане Україні ще як мінімум у 20 мільярдів зверху. Що тут скажеш? - подбали про майбутнє України на 20 років уперед.
6. Війна корупції обернулася вражаючими масштабами розкрадань. Відомий економіст Андерс Аслунд ще за часів президентства Януковича стверджував: бюджетні розкрадання в Україні сягають майже 10 мільярдів доларів щорічно. М.Саакашвілі заявив, що в попередньому (2014) році було розкрадено біля 7 мільярдів доларів. 18 березня цього року колишній Голова Держфінінспекції Микола Гордієнко заявив, що через урядові фінансові схеми державі нанесено збитків в розмірі 7,6 мільярдів гривень.
Якщо йдеться про звіт, то не повинно бути неправди і маніпуляцій. Бо такі дії в ранзі політики – це різновид диктатури.
На превеликий жаль, Уряд далекий від розуміння країни і людей, не має стратегії та навіть тактики, демонструє переважно активізм. Не в останню чергу цей активізм, вже за українською традицією, націлений на боротьбу з минулим, а не конструювання цивілізованого сьогодення й майбутнього. Ми добре навчились передбачати минуле і безпорадні щодо майбутнього.
За балаканиною про реформи урядовці так і не спромоглися побачити проблеми і життєві потреби, як прийнято говори в політколах, пересічного або маленького українця.

Як тут не згадати слова героя з комедії «Віяло леді Уіндермір. П’єса про хорошу жінку» Оскара Уайльда: «Що є цинік? Це людина, яка всьому знає ціну і нічого не цінує». 

Комментариев нет:

Отправить комментарий